Закриваємо першу Школу Активного Ветерана

Минулої неділі в готелі Профспілковий ми провели пресконференцію, яка завершила нашу першу навчальну програму для учасників АТО, їх сімей, сімей загиблих та «військових» волонтерів «Школа Активного Ветерана».

Школа реалізовувалась в березні-липні 2017 року громадською організацією «Центр допомоги особам, що постраждали внаслідок військових конфліктів «Чернігів» (ГО «Центр допомоги «Чернігів») у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «МАРТ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

В рамках навчальної програми проведено 3 дводенні сесії з менеджменту, організаційного розвитку, написання та управління проектами, стратегічного планування, проведення громадських кампаній та медіаграмотності; відзнято 6 відеоуроків,проведено круглий стіл на тему “Перекваліфікація, Підвищення кваліфікації та Неформальна освіта для учасників АТО, їх сімей, сімей загиблих та волонтерів”, створено посібник “Знай.Плануй.Дій” для роботи спілок учасників АТО. Ми сприяли отриманню головами і членами спілок учасників АТО, їх сімей та сімей загиблих навичок і знань, необхідних для роботи в громадському секторі, просуванню своїх ідей та захисту своїх побратимів, рідних, друзів. Найближчим часом буде проведено 2 презентаційні зустрічі із нашими партнерами в інших областях.

В школі взяли участь представники 10 громадських організацій Чернігівської області – учасники АТО, волонтери, представники сімей загиблих.

За відгуками учасників  дана школа мала користь для розвитку їх організацій. Так, наприклад,  завдяки проведеному навчанню Талалаївська спілка учасників АТО самостійно провела навчальний семінар для жителів с.Талалаївка на тему «Децентралізація», що є дуже актуальним для селища. Голова спілки Богуслав Борсук повідомляє, що він буде активно використовувати отриманні знання для організації серії таких семінарів з огляду на те, що найближчим часом має відбутись створення Талалаївської ОТГ, а більшість жителів, в тому числі і учасники АТО не мають уявлення про саму суть реформи. Крім того після ремонту в створеному спілкою Центрі для учасників АТО, планується на базі цього центру проводити юридичні консультації та реабілітацію учасників АТО, тобто реалізовувати принцип самодопомоги.

Організатори пишаються такими учнями і найближчим часом очікують не менш яскраві приклади реалізації отриманих навичок від інших учасників. ГО «Центр допомоги Чернігів» в свою чергу зобов’язується і надалі підтримувати своїх учнів та намагатись створити умови для обміну досвідом між ними, організаційного та професійного росту.

Проведення Школи висвітлило і проблемні моменти. Так в Чернігівській області:

  • дуже низька громадянська активність населення;
  • мала кількість громадських організацій в області;
  • не освіченість населення про свої права та можливості на дуже низькому рівні;
  • можливість до навчання та самоосвіти надається здебільшого жителям обласного центру, в той час, як віддалені райони навіть не мають інформації, про отримання такої освіти, її користь і її вплив на майбутнє людей.
  • жителі області не достатньо мотивовані до отримання додаткової чи неформальної освіти, навіть при повній компенсації витрат.
  • в області невелика кількість каналів подачі інформації пересічному громадянину. За умови низької активності самих громадян, утворюється певний рівень ізольованості від інформації.

Організатори «Школи Активного Ветерана» зобов’язались знайти можливості подолати вказані проблеми та провести другу «Школу» в 2018 році на більш якісному рівні із залученням місцевої влади та з врахуванням особливостей регіонів.

«Школу Активного Ветерана» та її окремі блоки можна провести в будь-якому районі Чернігівської області та за її межами, за умови забезпечення умов проведення таких навчальних семінарів, які можна погодити через контактну особу (Палькова Ольга 063 33 77 469 або cdche.ato@gmail.com)

Організатори дякують ГО «МАРТ» та Європейському союзу за фінансування проекту та всім своїм партнерам за підтримку та надання професійних послуг і підтримку.

Центр допомоги Чернігів